laadimine

Probleemid elektri, veermiku või mootoriga?
Post Reply
meelis
Posts: 101
Joined: Mon Dec 04, 2006 10:52 pm
Contact:

laadimine

Post by meelis »

probleem puudutab siis aku laadimissüsteemi. juba alguses kui masina ostsin, siis aku tuli armatuuril põles ja laadimine ei toiminud. esiteks arvasin, et probleem on releede regulaatoris. selle vahetasin korraliku vastu välja (lahti võtmisel selgus, et vana regulaatori sees olev pool oli läbi kärsand) aga ikka ei olnud tulemust. Siis hakkasin kahtlustama releede takistite purki ning kuna leidsin varuosade kastist uue, siis vahetasin ka selle välja, kuid tulemust polnud ikkagi. kontrollisin veel üle ka kõik pistikud-ühendused ja kõik tundus korras olevat. kas peaksin järgmisena geneka harjade kallale minema või võib kuskil mujal veel konks olla?

meelis
sapakahaige :D
Peugeot 406 2.0 turbo '98, Zaz 968M 1.2 '88
tambets
Posts: 90
Joined: Tue Dec 19, 2006 9:24 pm
Contact:

...

Post by tambets »

...
Last edited by tambets on Sun Apr 05, 2015 1:51 pm, edited 1 time in total.
Parimat, Geoloogide parun, Tambets
marek
Posts: 661
Joined: Sun Dec 03, 2006 1:59 pm
Contact:

RE: laadimine

Post by marek »

Proovi pöördeid võimalikult kõrgele kohapeal lasta, kui laadimine tuleb ühel hetkel tagasi, siis harjad kinni või piirkulunud, enda punasel sama jama hetkel.
Image
meelis
Posts: 101
Joined: Mon Dec 04, 2006 10:52 pm
Contact:

RE: laadimine

Post by meelis »

nii.. ükspäev siis oli aega jälle ja võtsin vana geneka maha ning kuna täiesti uus oli olemas (ostes sapika sain 1000.- eest tutika mootori kaasa), siis ei hakanud vanaga jändama, vaid panin koos vendiga uue. kõik juhtmed said ka õigesti külge ja kogu värk paika, aga aku laadimise tuli jäi endiselt armatuuril põlema :( ei aidanud pöörete kõrgele vajutamine ka. päris nutune seis ja ei oska midagi teha enam. releede regulaatori ja releede takisti purgid on ka vahetatud ja täiesti uued. oskab keegi soovitada midagi?

meelis
sapakahaige :D
Peugeot 406 2.0 turbo '98, Zaz 968M 1.2 '88
Jossu
Posts: 1843
Joined: Thu Nov 30, 2006 5:51 pm
Contact:

RE: laadimine

Post by Jossu »

mul sõbral täpselt sama asi, ca 10k sõitnud masin, ja kõik laadimisega seonduvad jupid vahetatud, ei midagi...
"Kujutage nüüd endale ette, et sõidame ülivana ZAZ-iga , naudime ilusat ilma ning miniseelikuid".
metsamees
Aktiivne Klubiline
Posts: 603
Joined: Sat Dec 02, 2006 6:28 pm
Maakond: Tartumaa
Location: Tartu
Contact:

RE: laadimine

Post by metsamees »

Järgmine nädal, alates teisipäevast olen ma tallinnas, mõniõhtu tahaks seda laadimishädadega sapakat näha. Ma päris lammas sellekohapealt ei ole, kui hästi läheb võib isegi laadima hakata.
meelis
Posts: 101
Joined: Mon Dec 04, 2006 10:52 pm
Contact:

RE: laadimine

Post by meelis »

tore oleks, kui sul aega on, siis võid helistada 56660636. mulle sobiksid kõik õhtud muidu. aga masina saab ainult otsaga garaazi ajada. st parem oleks mingi natuke kuivema ilmaga.

meelis
sapakahaige :D
Peugeot 406 2.0 turbo '98, Zaz 968M 1.2 '88
Pranglibilly
Posts: 3
Joined: Sun Jan 07, 2007 2:44 pm
Contact:

RE: laadimine

Post by Pranglibilly »

Mul sama jama:(
968m 90a
ZaZ18
Posts: 30
Joined: Mon Jan 08, 2007 7:27 pm
Contact:

RE: laadimine

Post by ZaZ18 »

Mul oli sama jama. Võtsin genekat mitu korda maha ja tegin kõik harjad ja wergid puhtaks. Siis panin uued releed aga kah ei hakanud laadima ja siis oligi kui üxpäev sõitsin ja niisama korra torusid puhtaks lasin tuli järsku laadimine.
ZaZ18
Posts: 30
Joined: Mon Jan 08, 2007 7:27 pm
Contact:

RE: laadimine

Post by ZaZ18 »

aga üldiselt on viga siiski nendes releedes ja vaadake üle ka juhtmed
Jossu
Posts: 1843
Joined: Thu Nov 30, 2006 5:51 pm
Contact:

RE: laadimine

Post by Jossu »

juhtmed on arvatavasti habrastunud ja annavad lühisesse kuskilt, need tuleks esmalt kõik üle käia
"Kujutage nüüd endale ette, et sõidame ülivana ZAZ-iga , naudime ilusat ilma ning miniseelikuid".
meelis
Posts: 101
Joined: Mon Dec 04, 2006 10:52 pm
Contact:

RE: laadimine

Post by meelis »

suured tänud veelkord Mardile (metsamees), tänu kellele mu zaz-i aku laadimissüsteem täna korda sai. Viga oli nimelt pingerelees (RR-310-V). olin selle küll ise enne juba välja vahetanud, kuid nagu välja tuli, olin poest katkise asja saanud. mähis oli omadega läbi ja ka lüliti klemmid ei andnud ka ühendust. süsteem hakkas tööle lõpuks Mardi enda releega, mille lüliti klemme tuli samuti eelnevalt liivapaberiga puhastada.

meelis
sapakahaige :D
Peugeot 406 2.0 turbo '98, Zaz 968M 1.2 '88
Zetec
Posts: 133
Joined: Tue Feb 06, 2007 6:45 pm
Contact:

RE: laadimine

Post by Zetec »

Ühinen klubiga :D
meelis
Posts: 101
Joined: Mon Dec 04, 2006 10:52 pm
Contact:

RE: laadimine

Post by meelis »

relee on RR-310-V ehk siis vene tähtedega PP-310-B. vaata selline väiksem must karp peaks olema
sapakahaige :D
Peugeot 406 2.0 turbo '98, Zaz 968M 1.2 '88
metsamees
Aktiivne Klubiline
Posts: 603
Joined: Sat Dec 02, 2006 6:28 pm
Maakond: Tartumaa
Location: Tartu
Contact:

RE: laadimine

Post by metsamees »

Teen ettepaneku siinkohal ära lahata, omale selgeks teha ja teistele kah seletada üksipulgi mismoodi on tehtud sapakate laadimissüsteem. Kes on asjaga kursis võib rahulikult seletama hakata.
genekas ise tükkide kaupa, releed, juhtmevärvid jne jne.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests