abi kompressiooniga

Probleemid elektri, veermiku või mootoriga?
AhtiH
Aktiivne Klubiline
Posts: 1462
Joined: Fri Jun 04, 2010 11:50 am
Maakond: Harjumaa
Location: Tallinn
Contact:

Re: abi kompressiooniga

Post by AhtiH »

Pirnivärki vaata ikka rihmaratta märgi järgi. Rootori järgi liiga ebatäpne.
pooltelg4
Posts: 684
Joined: Mon Aug 18, 2008 9:47 am
Maakond: Viljandimaa
Location: Abja-Paluoja / Viljandi
Contact:

Re: abi kompressiooniga

Post by pooltelg4 »

Oioi, nüüd avastasin, et lisatud pilt on veidi väiksem kui vaja. Parandan vea.

Tean mida sa tunned, ka mina panin kõik 100% pirniga paika, süütehetk oli täiesti õige, aga tundus , et segu vale(liiga lahja). Turtsus. Proovi topkaga, lase veidike bensiini otse karpast läbi süstlaga(ava seejuures segusiiber käsitsi). Aga lase suts, ära palju pane(sest liiga palju on ka halb, kui küünlad "märjaks" saavad). Kui korra käima saad juba, siis hoia käsitsi gaasiga mängides(liiga palju ka pole vaja anda) ;) ja 30 sekundi pärast anna juba kergelt tuuri juurde, et soojeneks. Siis saad süüte kõrva järgi ära timmida, peaks võimalikult ühtlaselt käima jääma ilma puterdamata. Strobot ei ole mõtet kasutada, proovisin aga tegelik süütehetk peaks toimuma varem(kuna bensiin 95E on aeglase põlemisega). A11 sobib ka, käima ikka pead saama nendega. :)
Tean jah, praegu tuiskab meeletult Pärnus ka. Aga ei saa kannatada, eksole .D ikka peab sapperit näppima, tean, mul sama haigus ;)

EDIT: viga parandatd, süüte õpetuse pildi mõõtmed korrigeeritud.
Image
Image
AhtiH
Aktiivne Klubiline
Posts: 1462
Joined: Fri Jun 04, 2010 11:50 am
Maakond: Harjumaa
Location: Tallinn
Contact:

Re: abi kompressiooniga

Post by AhtiH »

Pirniga paika pannes peaks auto tööle saama küll aga hiljem (võib ka kohe) tuleb varasemaks keerata muidu autol pole lihtsalt jõudu niipalju kui vaja. Kui säde nõrk siis naljalt tööle ei saa. Endal kaks korda see läbi elatud. Esimene kord põhjuseks vigane süütepool ja teine kord kondekas.

Tegelikult peaks tegema ühe step-by-step piltidega õpetuse selle kohta kui Indreku mootori kokku saab. Pukis hea teha seda asja.
pooltelg4
Posts: 684
Joined: Mon Aug 18, 2008 9:47 am
Maakond: Viljandimaa
Location: Abja-Paluoja / Viljandi
Contact:

Re: abi kompressiooniga

Post by pooltelg4 »

Vot see oleks küll sul hea idee, siiani oleme pidanud algusest peale uuesti kõike seletama ju :) teeks pildid ja kirja juurde (õpetuse algajatele). :) oleks huvilistele suureks abiks.
Image
Image
derbi112
Posts: 31
Joined: Fri Nov 09, 2012 3:20 pm
Maakond: Saaremaa
Location: kuressaare
Contact:

Re: abi kompressiooniga

Post by derbi112 »

olen teiega täitsa päri kui ilm pareneb saab edasi teha:) siis tuleb ka uus jutt.
derbi112
Posts: 31
Joined: Fri Nov 09, 2012 3:20 pm
Maakond: Saaremaa
Location: kuressaare
Contact:

Re: abi kompressiooniga

Post by derbi112 »

sai siis seda süüdet täna igat pidi proovitud ja näpitud kohati kena sinine säda siis kollane,jne.kontakti vahe paikas panin0,35 aga ikka ei tee midagi lõõb karpa aukust tuld ja potsu ja pauku keblakas nii ees ma arvan pigem ma olen nii loll et ei sa seda tõõle.
AhtiH
Aktiivne Klubiline
Posts: 1462
Joined: Fri Jun 04, 2010 11:50 am
Maakond: Harjumaa
Location: Tallinn
Contact:

Re: abi kompressiooniga

Post by AhtiH »

Kui karpasse tagasi lööb siis toimub põlemine hetkel kui klapid lahti. Ehk siis kas süüde on paigast ära või on gaasijaotus vigane. Selle põhjuseks võib olla vigane tekstoliithammasratas.

Samas võib säde olla juhuslik. Kontaktivahe on ilusti paigas ja kontaktid puhtad nagu ma aru saan? Kas kondeka said uue panna?

Äkki teed pildi rihmaratta asendist hetkel, kui pirn põlema läheb. Ja samas siis ka pilt rootori asendist.

Kontrolli üle ka jagajas oleva tsentrifugaalregulaatori vedrud üle. Kui käsitsi rootorit keerad kas siis läheb vedru jõul tagasi nullasendisse?
pooltelg4
Posts: 684
Joined: Mon Aug 18, 2008 9:47 am
Maakond: Viljandimaa
Location: Abja-Paluoja / Viljandi
Contact:

Re: abi kompressiooniga

Post by pooltelg4 »

derbi112 wrote:sai siis seda süüdet täna igat pidi proovitud ja näpitud ... ma arvan pigem ma olen nii loll et ei sa seda tõõle.
Ära aja udujuttu, ei ole loll. Teed kõik nii, nagu me õpetame ja ei saa midagi valesti minna. Mõned küsimused nüüd:
1)Miks üldse süüdet näppima hakkasid?
2)Kas klappe oled sellel masinal reguleerinud või on keegi teine hiljuti(ja valesti)?
3)Võta üks klapikambrikaas maha ja vaata, kas starterit andes nookurid ikka liiguvad?(need jublakad, mis klappe "toksivad" lahti. Kui ei liigu, siis on juba rohkem remonti(tekstoliit hammakas katki). Samas, säde ju on olemas(väga loll küsimus minu poolt :D jagaja võll ju pöörleb ja see käib nukkvõlli pealt...mis on ühenduses tekstoliithammakaga(tekstoliit on selle hammasratta materjal, mootori sees). :)

Vasta nendele ja siis saab juba edasi mõelda. Koos ikka saame selle looma tööle uuesti ;)
Image
Image
derbi112
Posts: 31
Joined: Fri Nov 09, 2012 3:20 pm
Maakond: Saaremaa
Location: kuressaare
Contact:

Re: abi kompressiooniga

Post by derbi112 »

pooltelg4 wrote:
derbi112 wrote:sai siis seda süüdet täna igat pidi proovitud ja näpitud ... ma arvan pigem ma olen nii loll et ei sa seda tõõle.
Ära aja udujuttu, ei ole loll. Teed kõik nii, nagu me õpetame ja ei saa midagi valesti minna. Mõned küsimused nüüd:
1)Miks üldse süüdet näppima hakkasid?
2)Kas klappe oled sellel masinal reguleerinud või on keegi teine hiljuti(ja valesti)?
3)Võta üks klapikambrikaas maha ja vaata, kas starterit andes nookurid ikka liiguvad?(need jublakad, mis klappe "toksivad" lahti. Kui ei liigu, siis on juba rohkem remonti(tekstoliit hammakas katki). Samas, säde ju on olemas(väga loll küsimus minu poolt :D jagaja võll ju pöörleb ja see käib nukkvõlli pealt...mis on ühenduses tekstoliithammakaga(tekstoliit on selle hammasratta materjal, mootori sees). :)

Vasta nendele ja siis saab juba edasi mõelda. Koos ikka saame selle looma tööle uuesti ;)
kui ilma on kontrollin ja vaatan mõte oli ühe vanema kännu juurde viia kes jägab seda asja natuke pensoni põlves pole tall ikka midagi paremat teha kui sapikat remontida :D :D :D
AhtiH
Aktiivne Klubiline
Posts: 1462
Joined: Fri Jun 04, 2010 11:50 am
Maakond: Harjumaa
Location: Tallinn
Contact:

Re: abi kompressiooniga

Post by AhtiH »

Kuna kompressioon oli olemas siis ei tohiks olla midagi hullu klappide reguleeringuga kuid need tuleks niikuinii üle vaadata ja korrastada.

Kui süüde panna pirniga paika tehaseseade järgi siis peab auto tööle minema. Ilmselt ongi sul kõige lihtsam panna see nii paika. Enne aga kontaktivahe puhtaks ja paika, uus kaas, uued küünlad, uued juhtmed oleks ka hea, ja kindlasti uus kondekas.
pooltelg4
Posts: 684
Joined: Mon Aug 18, 2008 9:47 am
Maakond: Viljandimaa
Location: Abja-Paluoja / Viljandi
Contact:

Re: abi kompressiooniga

Post by pooltelg4 »

Eks sa vii, vanematel härradel käib see lõdva randmega paika, kes asjaga varem tegelenud on. :) Sipelgal on õigus, surved olid korrad silindrites - viga ikka ainult süütes veel.
ootame ilmade paranemist siis.
Image
Image
AhtiH
Aktiivne Klubiline
Posts: 1462
Joined: Fri Jun 04, 2010 11:50 am
Maakond: Harjumaa
Location: Tallinn
Contact:

Re: abi kompressiooniga

Post by AhtiH »

Ega nad nüüd päris korras pole aga käivitumist ei sega. Klapivahed võiks niikuigi üle vaadata.

Aga ma soovitan ikka ise pusida. Õpid oma autot tundma. Ja aitame niipalju kui vähegi võimalik.
derbi112
Posts: 31
Joined: Fri Nov 09, 2012 3:20 pm
Maakond: Saaremaa
Location: kuressaare
Contact:

Re: abi kompressiooniga

Post by derbi112 »

tere täna sai proovitud.rootori asendi sain õigeks,vaatasin kas säde ka on on aga kole pisike.keerasin kontakti vahet väiksemaks sain sädeme paika.pensu kanister vooliku otsa ja hakkasin proovima pumpasin kütet vaatan ajab vooliku vahelt läbi nuh sinna klamber peale.korras nüüd siis käivitama lubab paugub lubab paugub noh sai siis süüdet näpitud keerasin pluss märgi poole noolt läks paremaks keerasin veel täitsa plussi lõppu välja siis oli asi õige kõrva järgi.käiasin tükk aega võttis juba mootori kenasti järgi ja hakkaski tööle :D toores peal töötab normilt võtab maha toore sureb välja noh sai siis tükk aega jamatud igat pidi ja üsna hästi juba käis mootor ainult pidi kaasi peal hoidma kui lahti lasin suri välja tahatis siis jälle pikemat käivitamist saada et käima läheks süüde pole päris õige :roll:lõpuks sai aku tühjaks panin laadima saab homme jälle näppida,järgmine nv toon teise juurde see on arvel ja puha igat pidi norm värk.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests