Küsimus

Siia kõik muu, mis mujale teemadesse ei sobi.
Post Reply
metsamees
Aktiivne Klubiline
Posts: 603
Joined: Sat Dec 02, 2006 6:28 pm
Maakond: Tartumaa
Location: Tartu
Contact:

Küsimus

Post by metsamees »

Miks just sapikas?
pooltelg4
Posts: 684
Joined: Mon Aug 18, 2008 9:47 am
Maakond: Viljandimaa
Location: Abja-Paluoja / Viljandi
Contact:

RE: Küsimus

Post by pooltelg4 »

Hobiautoks Zaporozets - sest see on kuidagi südamelähedane, selline lihtne, hea läbivusega, eriline auto :D

Image

paljud on küsinud, et mida ma jaman selle sapikaga, soeta mingi "ägedam" pill ikka taastamiseks, aga vastus on olnud ikka ja alati EI ;) , ja kui juba alustasin siis ma selle projekti ka lõpuni viin, nii et liistud küljes ja keera ainult võtmest käima. Sapikas jääb alati kõikjal silma(neid on meie kandis ainult paar tükki liikvel, needki vanapapide käes, kes kahjuks varsti peavad sõitmise ka lõpetama, kehva tervise tõttu). Seega muutuvad maanteele sobivad isendid varsti harulduseks. Iseenesestmõistetav. Minu jaoks on sapikas kõige kallim vara, kui saaks, võtaks teise tuppa ka kaasa :D
Image
Image
marek
Posts: 661
Joined: Sun Dec 03, 2006 1:59 pm
Contact:

RE: Küsimus

Post by marek »

Aga miks mitte?

Sest tegu on ausaltöeldes minuarvates CCCP-i kõige "isetehtuma" autoga. NSU Prinz ja Chevy Corvair siiski suht. kauged võrreldes üldise omaaegse copy-paste autondusega NSVL-is. Lisaks on sapper tehniliselt päris geniaalne ja lihtne ning ehitatud varuga(igalpool metalli rohkem, kui tegelikkuses vaja ning kõik ei pea nii "ideaalis" istuma, et töötada)

5 aastat tagasi veel mõni tuttav imestas sapika ostu üle, aga teised isegi kõige autokaugemad vennad ütlesid, et oota 10 aastat, samas praegu juba on seis selline, et keegi ühtki paha sõna ei ütle, pigem ikka wtf? ja Respect!
Image
Sapi-Vana
Posts: 745
Joined: Sun Nov 02, 2008 8:30 pm
Contact:

RE: Küsimus

Post by Sapi-Vana »

Mulle meeldib sapikas paljuski sellepärast, et see masin annab rakendust minu insener-mehaanilisele geniaalsusele :)

Öeldi ju, et "Zaz - eta sastajanije duha" - sapikas on hinge seisund. Ja et seda müüdi inimestele pooltootena. Iga mees tegi selle baasil omale ise masina.

Pealeselle näeb masin igati punk välja ka.
von Zapp ehk Sapi-Vana.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests