blondiinid 968M (1983) MAD349 (lehvitamiseks)

Kommenteeri liikmete autosid ja räägi lähemalt oma autost.
Post Reply
JOALANA BX
Posts: 92
Joined: Thu May 21, 2009 10:57 pm
Contact:

RE: blondiinid 968M (1983) MAD349 (lehvitamiseks)

Post by JOALANA BX »

kui mul veel zaz liikus,kusagil 10a. tagasi,tegin sumpa päris teist moodi.torud said jämedamad,mingi 42 vöi 45.viisin torud kokku käigukasti juurde keskele ühte punkti.sealt edasi juba üks toru taha sumpase.hea oleks kui lääne tehase sumpa poti saad.järgi tehtud ei ole nii vaiksed.jäme toru sai sellepärast et hääle toon läheks madalamaks;)nii et proovi..
XCX
Posts: 45
Joined: Mon Mar 02, 2009 12:40 pm
Contact:

RE: blondiinid 968M (1983) MAD349 (lehvitamiseks)

Post by XCX »

Respect, mina olen sind vägapalju linnas näinud ja lehvitan järgmine kord kindlasti :D
[b]ZAZ 968M '87 "Romantika"[/b]

[url]http://www.sapikaklubi.org/forum/viewthread.php?forum_id=6&thread_id=964[/url]
Sapi-Vana
Posts: 745
Joined: Sun Nov 02, 2008 8:30 pm
Contact:

RE: blondiinid 968M (1983) MAD349 (lehvitamiseks)

Post by Sapi-Vana »

JOALANA BX kirjutas:
kui mul veel zaz liikus,kusagil 10a. tagasi,tegin sumpa päris teist moodi.torud said jämedamad,mingi 42 vöi 45.viisin torud kokku käigukasti juurde keskele ühte punkti.sealt edasi juba üks toru taha sumpase.hea oleks kui lääne tehase sumpa poti saad.järgi tehtud ei ole nii vaiksed.jäme toru sai sellepärast et hääle toon läheks madalamaks;)nii et proovi..
Tegelikult on sumpa torude läbimõõt ja üldpikkus paras täppisteadus ja niisama lahmida ei ole mõtet. Nimelt sumpa kogu omas pikkuses ja ilus tekitab teatud ulatuses takistust, millega arvestatult on paika pandud karbuss, pritsung, väntvõll, kolvid jne jne jne. Kui sa nüüd paned suuremad torud, siis takistus väheneb, seega näiteks CH ja CO viskavad ennast koheselt paari pügala võrra kõrgemale.

Kui sa nüüd paned peenemad torud või teed sumpat pikemaks, siis eriti nõrgemate masinate juures tähendab see koheselt survetakti täiendavat tööd ja näiteks klapisääretihenditele selline asi kindlasti pikemas perspektiivis ei meeldi. CH ja CO lähevad ehk natuke väiksemaks, aga selle keerab *erse asjaolu, et pead nüüd seguklapi avaramale keerama. Järelikult hakkab sajale liitreid enam kuluma.

_____________________________________

Oma masinal ma plaanisin sumpat teha ühe püti võrra pikemaks, samas minna juba ka üle jämedamale torule. Spetsidega nõu pidades tuli ka välja asjaolu, et lisapüti panemisel tuleb õhuvõtt teha nii avar kui võimalik. Sellest tingituna ka mosse jäme filtripütt.

Muidu peaksid need asjad olema sellised... mootori töövõimsust mõjutab võrdeliselt õhutoru jämedus ja pöördvõrdeliselt sumpa takistus. Silindri töövõimsus on võrdeline pealeantava küttesegu ägedusega ja kolvi tihedusega ning kolvipinna suurusega ning pöördvõrdeline käigumaa pikkusega. Kuna sapika kolb liigub üsna lühikest maad, siis tegu on selles osas jõulise mootoriga. Samas on kolvi tihedus nagu ta on... kui näiteks emmi kolvid sisse visata, siis tuleb hirmus jõhker mootor. Aga no sumpsi ja filterdusega mängides läheb käuiku see esimene seaduspärasus eelkõige.
von Zapp ehk Sapi-Vana.
JOALANA BX
Posts: 92
Joined: Thu May 21, 2009 10:57 pm
Contact:

RE: blondiinid 968M (1983) MAD349 (lehvitamiseks)

Post by JOALANA BX »

no jah,teoreetiliselt jutt õige torude ja üldpikkuse üle.mootoriga ongi selline asi et kõik peab olema originaal,karpa,väljalase ehk sumpa,õhufilter.eriti hästi korras jagaja,karpa õhuklapi võll-seal ei tohi lõtku olla,muidu saab lisaõhku.siis veel klapid,klapi juhtpuksid.küünlad,küünlajuhtmed.kolvid,rõngad.süütemomet täpne .siis juba saab ehk CO paika.karpast niipalju et vastavalt mootori mahule vastav karpa.vaz 01 oma sobib,mootori töömahud samad.õhufiltri korpus peab vastavalt karpale originaal olema,muidu ei teki õige vaakum karpas.aga sapperid juba vanemad masinad siis karpa ja sumpa ümber tegemised nomaalne nähtus:)nii et proovima peab igasugu asju;)
blondiinid
Posts: 211
Joined: Sun May 10, 2009 9:46 pm
Contact:

RE: blondiinid 968M (1983) MAD349 (lehvitamiseks)

Post by blondiinid »

hahaha, täppisteadus..!!!
[img]http://i44.tinypic.com/2141pq9.jpg[/img]
JOALANA BX
Posts: 92
Joined: Thu May 21, 2009 10:57 pm
Contact:

RE: blondiinid 968M (1983) MAD349 (lehvitamiseks)

Post by JOALANA BX »

ja ja :Dikka täppisteadus;);)
blondiinid
Posts: 211
Joined: Sun May 10, 2009 9:46 pm
Contact:

RE: blondiinid 968M (1983) MAD349 (lehvitamiseks)

Post by blondiinid »

Nooooooo niii täna hommikul ärgates rooli keerates märkasin et .. kumm on tühi rsk!! -.- noo ei saa olla, ventiil läinud!! õnneks oli mul pump kaasas, pumpasin kummi täis, ja panin uue nupu peale ja korras.. :/
pluss.. keegi oli peegli jälle viltu väänanud..
noo ma ei saa aru.. ! vanalinnas parkisin..
pean mingi sildi kirjutama et "kui tahad hirmsasti lõhkuda, helista mulle ja ma ütlen sulle mida togida võid ja mis nagunii vahetusse läheb.. "
on ikka imelikud inimesed meil eestis.. küll jooksevad üle autode, küll teevad niisama koerustükke, peaasi et aga keegi kannataks, ilgelt lahe onju! -.-

ilusat pühapäeva, poisid ja tüdrukud :)
[img]http://i44.tinypic.com/2141pq9.jpg[/img]
Strife
Posts: 18
Joined: Sat Jun 06, 2009 11:30 am
Contact:

RE: blondiinid 968M (1983) MAD349 (lehvitamiseks)

Post by Strife »

mul oli hoopis eile õhtul toredam teema, keegi viskas vineeri peatuses muna auto pagassi pihta, koheselt sai ümber keeratud ja politseisse helistatud, kuid tulutu , kedagi ei näinud ega leidnud.
Krt järgmine kord panen autot keelega limpsima, kui kedagi näen viskamas.:p
Päikest!!
andu82
Posts: 67
Joined: Fri Oct 10, 2008 9:38 pm
Contact:

RE: blondiinid 968M (1983) MAD349 (lehvitamiseks)

Post by andu82 »

lase el. vool keresse ,küll siis õpivad ringiga mööda käima
ZAZ is back
blondiinid
Posts: 211
Joined: Sun May 10, 2009 9:46 pm
Contact:

RE: blondiinid 968M (1983) MAD349 (lehvitamiseks)

Post by blondiinid »

Strife kirjutas:
mul oli hoopis eile õhtul toredam teema, keegi viskas vineeri peatuses muna auto pagassi pihta, koheselt sai ümber keeratud ja politseisse helistatud, kuid tulutu , kedagi ei näinud ega leidnud.
Krt järgmine kord panen autot keelega limpsima, kui kedagi näen viskamas.:p
OH ISSAND!! XD
vaesekene!
elektrišokk kõlab juba varsti täitsa reaalsena kui asjad samamoodi jätkuvad..
Ma ei saa aru.. kuidas ta teadis sind seal sihtida selle munaga!! :P
[img]http://i44.tinypic.com/2141pq9.jpg[/img]
Strife
Posts: 18
Joined: Sat Jun 06, 2009 11:30 am
Contact:

RE: blondiinid 968M (1983) MAD349 (lehvitamiseks)

Post by Strife »

ma olin ainuke kes sel ajal linnas sõitis ;)
Päikest!!
blondiinid
Posts: 211
Joined: Sun May 10, 2009 9:46 pm
Contact:

RE: blondiinid 968M (1983) MAD349 (lehvitamiseks)

Post by blondiinid »

Strife kirjutas:
ma olin ainuke kes sel ajal linnas sõitis ;)
hahaha.. kell 3 am? .. :P
kujutan ette, et ma saaks ka oma katkise sumpaga paar muna kui nii varakult käivitaks :P
[img]http://i44.tinypic.com/2141pq9.jpg[/img]
Strife
Posts: 18
Joined: Sat Jun 06, 2009 11:30 am
Contact:

RE: blondiinid 968M (1983) MAD349 (lehvitamiseks)

Post by Strife »

Muuseas oligi 2/ 3 paiku öösel...
Ei mul ei ole supma katki kui seda mõtled , aga krt sel hetkel oleks tahtnud tõesti et mul oleks endal munad kaasas olnud:)
siis oleks sellist kino saanud:p
Päikest!!
Sapi-Vana
Posts: 745
Joined: Sun Nov 02, 2008 8:30 pm
Contact:

RE: blondiinid 968M (1983) MAD349 (lehvitamiseks)

Post by Sapi-Vana »

Njahh... on teil seal pealinnas aga probleemid. Kodulindude munarakud sajavad vihma asemel, värjakari tallab masinatel, ****kad väänavad peegleid, vinnilised vennikesed vinnavad ventiile... Krt mul omal on siin Helmes masin töökojahoovis nagu vanajumala selja taga. Isegi linnud ei situ peale. Ja ega mujalgi ei tiku keegi paha tegema. Aga no eks umbes 15 km raadiuses teab ka suht igaüks, kelle sapikas see on. Üks värdjas meil siin alevi peal muidugi on, aga see saab ka erinevate inimeste käest perioodiliselt peksa, tänu millele ta on üsnagi kontrolli all.

Soovitan veelkord soojalt see autokate ära osta.

Sest samad värdjad käivad ju suurematel laatadel v*ttu ja viint otsimas ning nad on kõik ilatilkvel näinud, kuidas näiteks Antslas või Haapsalus kõigi silme all sapikaid raha eest segi pekstakse. Nagu nüüd mujal need vennikesed sapikat näevad, nii kohe ka vastav assotsiatsioon tekib.

Aga kui ta masinat ei näe, siis vastav seos kahe ärajobistatud ajuraku vahel jääb tekkimata.
von Zapp ehk Sapi-Vana.
metsahamster
Posts: 30
Joined: Sat May 16, 2009 7:06 pm
Contact:

RE: blondiinid 968M (1983) MAD349 (lehvitamiseks)

Post by metsahamster »

Ma leidsin viisi kuidas vandaalitsemist takistada!Täna kella viie paiku kuulsin, et mingi kolin ja akna purunemise heli on, läksin vaatama.Mingid kaks tegelast lammutasid naabrimehe mosset ja pomisesid omavahel midagi vene keeles.Naabrimees oli ise linnas ja tema vastas elav inimene on ammu surnud.Siis panin mingid riided selga, võtsin õhupüssi (see tinakuulidega ikka) kaasa, hiilisin aia taha ja mingi hetk karjusin midagi ja lasin ühele tinakuuliga vastu peput.Mis sest, et tal mingid teksad jalas olid kui sealt verd jooksma ei hakand siis tuleb päris hull sinikas küll!Need olid umbes viieteist aastased ja see kes sinikat ei saanud pani küll kohe selle peale niimodi metsa poole jooksu kuidas suutis, see kes haiget sai oigas natuke ja kõndis ka järele ja kui ta oli mingi saja meetri kaugusel proovisin mina oma täpsus laskmis skilli: Tüübil käe peal veel üks sinikas.Peale seda oli küll kohe väga hea tunne! B) Proovige ise, hoiate vandaale kontrolli all ja säästate autosid.
[url=http://userbars.torrents.md][img]http://userbars.torrents.md/data/media/16/zaz_fan.png[/img][/url]
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest