Mis õlid?

Probleemid elektri, veermiku või mootoriga?
Post Reply
secumen
Posts: 89
Joined: Fri Jan 23, 2009 12:28 pm
Contact:

Mis õlid?

Post by secumen »

Mis õli on mõistlik panna mootorisse. Milline see sapikale kõige meelepärasem on?
Rajal - sapakate kiirendusvõistlusel olla aega võetud kalendriga.
Töökojas - keevitame peale ja treime maha.
Sapi-Vana
Posts: 745
Joined: Sun Nov 02, 2008 8:30 pm
Contact:

RE: Mis õlid?

Post by Sapi-Vana »

Ausalt öeldes ma ise ei julge küll midagi muud peale Žiguli õli panna. Eks ta tahab saada ikka sellist paksemat õli.
von Zapp ehk Sapi-Vana.
marek
Posts: 661
Joined: Sun Dec 03, 2006 1:59 pm
Contact:

RE: Mis õlid?

Post by marek »

Sõiduatod(K.Aleskius ja A.Palu) raamatus soovitatakse zazile enne autooli kui žiguli õli. Endal on mootoris Championi mineraalõli. 5l oli mingi 250 ja 300.- vahel. Töötab küll.
Image
Z@Z
Posts: 202
Joined: Wed Apr 29, 2009 10:28 pm
Location: Võru, Tartu
Contact:

RE: Mis õlid?

Post by Z@Z »

olen kasutanud vene diiselõli või siis kamassiõli:p
JOALANA BX
Posts: 92
Joined: Thu May 21, 2009 10:57 pm
Contact:

RE: Mis õlid?

Post by JOALANA BX »

õliga ka selline lugu et kallimad lääne õlid tahavad seest puhast mootori.kui on vene õli sees olnud siis on mootor seest suht s..ane ja lääne õli peseb s.ta lahti,ning see paha mootorile.kui mootoril kap.rem. tehtud on ja seest ilusti puhas ,võib ka täis sünt õli kasutada.see annab mootorile pikema tööea ka.need vana aja vene õlid pole head,ehk siis kui iga 1000km-i läbisõidul vaheta ära.mul praegu traktoril zaz-30hp mootor peal juba 8a.,olen lääne õlisid kasutanud.vahel mootor saab sellist hullu vatti aga kokku pole jooksnud ning õli surve ka hea.momendil mootoris OMW 15-40W veoka diisel õli..olen kasutanud ka20-50w troopilist õli,kuid külmaga ära enam käima proovi panna..;)suvel on küll see õli hea.nii et kasutage häid õlisid;)
blondiinid
Posts: 211
Joined: Sun May 10, 2009 9:46 pm
Contact:

RE: Mis õlid?

Post by blondiinid »

JOALANA BX kirjutas:
õliga ka selline lugu et kallimad lääne õlid tahavad seest puhast mootori.kui on vene õli sees olnud siis on mootor seest suht s..ane ja lääne õli peseb s.ta lahti,ning see paha mootorile.kui mootoril kap.rem. tehtud on ja seest ilusti puhas ,võib ka täis sünt õli kasutada.see annab mootorile pikema tööea ka.need vana aja vene õlid pole head,ehk siis kui iga 1000km-i läbisõidul vaheta ära.mul praegu traktoril zaz-30hp mootor peal juba 8a.,olen lääne õlisid kasutanud.vahel mootor saab sellist hullu vatti aga kokku pole jooksnud ning õli surve ka hea.momendil mootoris OMW 15-40W veoka diisel õli..olen kasutanud ka20-50w troopilist õli,kuid külmaga ära enam käima proovi panna..;)suvel on küll see õli hea.nii et kasutage häid õlisid;)

panen selle kõrvataha!!!!
[img]http://i44.tinypic.com/2141pq9.jpg[/img]
Z@Z
Posts: 202
Joined: Wed Apr 29, 2009 10:28 pm
Location: Võru, Tartu
Contact:

RE: Mis õlid?

Post by Z@Z »

ma arvan et ideaalsem varinat olex panna mingi lääne õli (ntx valvoline 10W 40 mis on mõendud üle 100000 läbisõiduga mootoritele ja peax sobima aastaringsex kasutusex, maxab kuskil 100.- liiter) aga eelnevalt on vaja mootor läbi pesta sisepesuõliga või siis remmi käigus 0 laiali ja kõik detailid puhastada, düüsid läbi puhuda, mis vaja st kulunud jupid uute vastu vahetada (kap rem.) ja kokku laduda ning uus õli sisse.
ehitan
Posts: 101
Joined: Wed Feb 13, 2008 5:59 pm
Contact:

RE: Mis õlid?

Post by ehitan »

kas või kus asub 40hj sapika mootoril õlifilter?
Z@Z
Posts: 202
Joined: Wed Apr 29, 2009 10:28 pm
Location: Võru, Tartu
Contact:

RE: Mis õlid?

Post by Z@Z »

sapika mootoril asub õlifilter alumise rihmaratta sees, see on siis nn tsentrifugaalfilter mida tuleks õlivahetuse ajal lahti võtta, seest puhtaks teha ja uuesti kokku panna.
madis1080
Posts: 529
Joined: Sat Dec 02, 2006 7:19 pm
Contact:

RE: Mis õlid?

Post by madis1080 »

Aga, et seda ära saada siis peab ju mootori maha võtma?
Z@Z
Posts: 202
Joined: Wed Apr 29, 2009 10:28 pm
Location: Võru, Tartu
Contact:

RE: Mis õlid?

Post by Z@Z »

101% kindel et mootorit ei pea maha võtma!B)
pooltelg4
Posts: 684
Joined: Mon Aug 18, 2008 9:47 am
Maakond: Viljandimaa
Location: Abja-Paluoja / Viljandi
Contact:

RE: Mis õlid?

Post by pooltelg4 »

sapikal on tagaotsas stange juures keskel, seal käsikäivitusvända augu juures veel mõned avavused, mis kaetud tavaliselt kummipunnidega, need võtad ära ja saad pikendatud sabaga 10se padrunvõtmega eelnevalt eemaldatud genekarihmaga rihmaratta ära võtta, keerad poldid lahti ja ta ei ole eriti kõvasti seal kinni, tuleb lihtsalt väntvõlli suhtes horisontaalselt tõmmata ja ära ta ongi.
Selle puhastad seest ära puupulga vms-ga ja paned tagasi. Samas, jäta meelde, kuidas ta asetses seal väntvõlli küljes, igatpidi ta tagasi ei istu. See on seepärast nii tehtud, et rihmarattal asetsevad süüte seadmise märgid, ja need peavad õieti jääma. Rattal on kaks märki.
Esimene süüte kriips ja teine esimese silindri ülemise surnud seisu märk(kriips). Aga ja, mootorit ei pea kohe kindlasti tsentr. filtri puhastamiseks maha võtma.;)
Image
Image
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests