tagurpidi käik...

Probleemid elektri, veermiku või mootoriga?
Post Reply
sameboy
Posts: 71
Joined: Mon Jul 13, 2009 7:34 pm
Maakond: Pärnumaa
Location: Pärnu
Contact:

tagurpidi käik...

Post by sameboy »

Laenasin uve´lt käimakasti pilti, ehk võis :)
Äkki keegi märgiks ära, millised hammasrattad määravad tagurpidi käigu sees püsimist. Mul viskab luaz tagurpidi käiku välja ja enam ei kannata sõita nii, peab korda tegema.
Ehk keegi tark oskab aidata, aitäh.
http://album.ee/node/16917452/50123614
Reality beats fiction by far.
metsamees
Aktiivne Klubiline
Posts: 603
Joined: Sat Dec 02, 2006 6:28 pm
Maakond: Tartumaa
Location: Tartu
Contact:

Re: tagurpidi käik...

Post by metsamees »

Paremalt teine, sirgete hammastega. Kõik ülejäänud käigud on kaldus hammastega. Tihti tõmbab servad ümaraks hammasratastel ja siis ongi jama majas.
sameboy
Posts: 71
Joined: Mon Jul 13, 2009 7:34 pm
Maakond: Pärnumaa
Location: Pärnu
Contact:

Re: tagurpidi käik...

Post by sameboy »

Kas see sama nöögibki käigu sees püsimist, veel midagi veel ? :?
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Reality beats fiction by far.
metsamees
Aktiivne Klubiline
Posts: 603
Joined: Sat Dec 02, 2006 6:28 pm
Maakond: Tartumaa
Location: Tartu
Contact:

Re: tagurpidi käik...

Post by metsamees »

Eks targemad kommenteerivad. Minu kogemused piirduvad sellega et oli üks kast millel lõpus enam käega sees hoides ka tagurpidi käik sees ei püsinud. Peale uue kasti alla panekut võtsime korraks kaane maha, seesama hammakas + siis veel teise võlli peal väiksem mis sellega haakub olid hambad ümaraks kulutanud.
vilmps5
Posts: 33
Joined: Fri Apr 29, 2011 6:07 pm
Contact:

Re: tagurpidi käik...

Post by vilmps5 »

Minul oli ka täpselt samamoodi et viskas kohe tagumise käigu välja kui käe kangilt ära võtsin ja uskuge mind selle vea parandamiseks ei ole isegi käigukasti vaja lahti võtta. Käigukang käib nelja poldiga põranda küljest lahti ja seal all on n.ö susteem mis hoiab tagumist käiku sees. Võta käigukang põrandalt lahti ja proovi käte vahel see tagumise käigu asendisse panna. Kui ka siis ei seisa sees on viga käes. Enne käigu sisse panemist on vaja kang alla vajutada ja algul ma arvasin, et see süsteem ongi selleks et, tagumine käik ilma vajutamiseta sisse ei läheks, aga ei see ongi mõeldud tagumist käiku sees hoidma. Varda küljes on serv (joonisel Serv1) mis peab omakorda teise serva(joonisel Serv2) taha jääma, aga see teine serv kipub ära kuluma. Mina sain endal toimima ketaslõikuriga mõlemat serva veidi teravamaks käiates, sest minul olid nad lihtsalt ümaraks kulunud.

Image
Vabandan, et joonis on väga halb (see on tagantvaates muide) ilmselt polnud ka jutt kõige arusaadavam aga ma oleksin väga tänulik kui saaksin vastu õpetuse millisest august ja kui palju peab käigukasti õli panema.
sameboy
Posts: 71
Joined: Mon Jul 13, 2009 7:34 pm
Maakond: Pärnumaa
Location: Pärnu
Contact:

Re: tagurpidi käik...

Post by sameboy »

vilmps5 wrote:Minul oli ka täpselt samamoodi et viskas kohe tagumise käigu välja kui käe kangilt ära võtsin ja uskuge mind selle vea parandamiseks ei ole isegi käigukasti vaja lahti võtta. Käigukang käib nelja poldiga põranda küljest lahti ja seal all on n.ö susteem mis hoiab tagumist käiku sees. Võta käigukang põrandalt lahti ja proovi käte vahel see tagumise käigu asendisse panna. Kui ka siis ei seisa sees on viga käes. Enne käigu sisse panemist on vaja kang alla vajutada ja algul ma arvasin, et see süsteem ongi selleks et, tagumine käik ilma vajutamiseta sisse ei läheks, aga ei see ongi mõeldud tagumist käiku sees hoidma. Varda küljes on serv (joonisel Serv1) mis peab omakorda teise serva(joonisel Serv2) taha jääma, aga see teine serv kipub ära kuluma. Mina sain endal toimima ketaslõikuriga mõlemat serva veidi teravamaks käiates, sest minul olid nad lihtsalt ümaraks kulunud.

Image
Vabandan, et joonis on väga halb (see on tagantvaates muide) ilmselt polnud ka jutt kõige arusaadavam aga ma oleksin väga tänulik kui saaksin vastu õpetuse millisest august ja kui palju peab käigukasti õli panema.


eks ma proovin seda varianti. nädalavahetusel lähen maale, siis paistab, ka saab asja, ;)

õli asjast: kabiinist käigkangi juures võta põranda küljest ära see plaat mis on seal nn. kruvidega kinni, selle all on nelinurkse võtmega avatav polt, mille küljes on ka ühtlasi mõõtevarras õli taseme jaoks ;)
Reality beats fiction by far.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests