Tihend

Siia kõik muu, mis mujale teemadesse ei sobi.
Post Reply
mina
Posts: 39
Joined: Mon Dec 28, 2009 7:53 pm
Contact:

Tihend

Post by mina »

Tere.
Küsimus, mu zazil on kõik kummitihendid läbi, kas mingi 1995 näitek tindid läheks?
ZAZ 968 m
ZAZ 968 a
incz
Aktiivne Klubiline
Posts: 296
Joined: Sat Jun 27, 2009 12:47 pm
Contact:

RE: Tihend

Post by incz »

Näitek tindid

wtf?
968; 968M
Saekaatrimees
Posts: 11
Joined: Mon Dec 04, 2006 3:38 pm
Contact:

RE: Tihend

Post by Saekaatrimees »

Tindid tintideks, las nemad ujuvad oma teed;). Aga kui "mingi 1995" - siis mis on sellel seost sapikaga? :):p

Ei teeks ka paha, kui annaksid mõne vihje, mis tihendid sul mädad on? Kindlasti leidub originaal tihendeid ka veel uuena, uuri Volgapoest või mõnest muust vene autode juppidega tegelevast ärist. Samuti võid lapata foorumi müügikuulutusi.
mina
Posts: 39
Joined: Mon Dec 28, 2009 7:53 pm
Contact:

RE: Tihend

Post by mina »

sorry, arvuti ei tee koraliku tööd.tihendid
ZAZ 968 m
ZAZ 968 a
mina
Posts: 39
Joined: Mon Dec 28, 2009 7:53 pm
Contact:

RE: Tihend

Post by mina »

kõik
ZAZ 968 m
ZAZ 968 a
Sapi-Vana
Posts: 745
Joined: Sun Nov 02, 2008 8:30 pm
Contact:

RE: Tihend

Post by Sapi-Vana »

Alustaks siis algusest... ehk siis mida see tihend peab kinni hoidma. Ju vist mingit õli, eks? Seega alusta sellest, et võta vastava õli markeering ette ja uuri internetist järele, mis tähe-ja numbrikombinatsioon tähendab. Teema selles, et ka mineraalsetele õlidele lisatakse polüalfaolefiine (PAO-ühendid), PIB-ühendeid (mida lühend tähistas, ei mäleta kahjuks) ja ka erinevaid estreid. Kõik selleks, et üli omadused oleksid sellised, mis pakendil kirjas.

PAO ja PIB ühendid tõmbavad tihendid koomale ja estrid paisutavad neid. Või oli vastupidi... pole vahet, kuna kaasaegsemates mineraalõlides (ka "poolsünteetiline" õli võib olla sisuliselt mineraalne õli, kui tema sünteetiliste ühendite % jääb näiteks 5 ja 10 vahele... üsna sage kombinatsioon muuseas "poolsünteetilistel" õlidel) on nii PAO, PIB kui estrid kõik olemas. Sama käib transmissiooniõlide kohta ja eriti piduriõli kohta.

Vene masinatel oli arvestatud sellega, et vene õlidel neid lisandeid ei ole. Seega - kasutades tänapäevaseid õlisid masina veneaegsed tihendid ja üldse kummiosad ei pea lihtsalt valule vastu.

Seega - kui kasutad oma uunikumis antiikset õli, siis muret ei tohiks olla. Kui on sees tänapäevane õli, siis muretse ka tänapäeva materjalidest tihendid. Seega - sellisel juhul ei ole vahet, kas need su uued tihendid on sapikast aastast 1973 või aastast 1990... lääne õlid söövad tihendid ära ja kogu lugu.
von Zapp ehk Sapi-Vana.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests