Siduri õhutamine..?

Probleemid elektri, veermiku või mootoriga?
Post Reply
blondiinid
Posts: 211
Joined: Sun May 10, 2009 9:46 pm
Contact:

Siduri õhutamine..?

Post by blondiinid »

Tere poisid!

Kas keegi teist viitsiks jube kergelt selgitada kuidas siduri õhutamine käib?
[img]http://i44.tinypic.com/2141pq9.jpg[/img]
MatiK
Posts: 10
Joined: Mon Aug 17, 2009 1:51 pm
Contact:

RE: Siduri õhutamine..?

Post by MatiK »

Tere, Kõigepelt tuleks õhutada siduri peapump. Hoida näppu eemaldatud toru ava ees ja lasta teisel pumbata pedaaliga seni kuni hakkab õli tulema. Seejärel ühentada toru ja asuda töösilindri juurde. Keerta lahti õhutusnippel vajutada pedaal alla ja hoida all kuni nippel on kinni korrata seda protseduuri seni kuni hakkab tõukevarras liikuma ja nippli avast enam õhku ei tule. Siis peaks asi korras olema. Mati.
marek
Posts: 661
Joined: Sun Dec 03, 2006 1:59 pm
Contact:

RE: Siduri õhutamine..?

Post by marek »

Ise pole kunagi peapumpa eraldi lahti harutanud. Ise olen nii teinud, et lähen auto alla käigukasti küljes oleva pumba juurde, keeran nipli natuke lahti ja lasen kellegil pumbata pedaaliga. Pumpab seni kuni puhast vedelikku hakkab ühtlaselt tulema ja siis nippel kinni. Endal siiani kõik sidurid niimoodi funkama saand.
Image
uhmer
Posts: 74
Joined: Tue Jun 16, 2009 8:38 pm
Contact:

RE: Siduri õhutamine..?

Post by uhmer »

marek kirjutas:
Ise pole kunagi peapumpa eraldi lahti harutanud. Ise olen nii teinud, et lähen auto alla käigukasti küljes oleva pumba juurde, keeran nipli natuke lahti ja lasen kellegil pumbata pedaaliga. Pumpab seni kuni puhast vedelikku hakkab ühtlaselt tulema ja siis nippel kinni. Endal siiani kõik sidurid niimoodi funkama saand.
Ise talitasin täpselt samamoodi. :|
Zaz 968A 1976a.
Jossu
Posts: 1843
Joined: Thu Nov 30, 2006 5:51 pm
Contact:

RE: Siduri õhutamine..?

Post by Jossu »

ise olen teinud nii:
nippel töösilindri juurest lahti, paraja suurusega voolik otsa ja vooliku ots õlitopsi Nb! vooliku ots peab olema õli sees. U kümne vajutusega sul sidurit küll ja küll. Nippli pead keerama nii kinni, et voolik ära ei tuleks õli seest või teine variant on nii, et üks hoiab pedaali all ja siis võtad vooliku otsast jakeerad kinni.
"Kujutage nüüd endale ette, et sõidame ülivana ZAZ-iga , naudime ilusat ilma ning miniseelikuid".
Z@Z
Posts: 202
Joined: Wed Apr 29, 2009 10:28 pm
Location: Võru, Tartu
Contact:

RE: Siduri õhutamine..?

Post by Z@Z »

Jossu kirjutas:
ise olen teinud nii:
nippel töösilindri juurest lahti, paraja suurusega voolik otsa ja vooliku ots õlitopsi Nb! vooliku ots peab olema õli sees. U kümne vajutusega sul sidurit küll ja küll. Nippli pead keerama nii kinni, et voolik ära ei tuleks õli seest või teine variant on nii, et üks hoiab pedaali all ja siis võtad vooliku otsast jakeerad kinni.
samal arvamusel, isegi teinud üksi ja saab asja küll;)
ZAZ 968M 91a., ZAZ 968MG 86a., LUAZ 969M 87a.
JOALANA BX
Posts: 92
Joined: Thu May 21, 2009 10:57 pm
Contact:

RE: Siduri õhutamine..?

Post by JOALANA BX »

ma olen tavaliselt vabavooluna õhu välja saand.keerad õhunipli töösilindri juurest lahti ja oota kuni õli ühtlase nirena jooksma hakkab.siis keera õhunipel kinni ja proovi pedaaliga pumbata.nii olen vähemalt Volvo,Scania ja väiksematel masinatel sidurisüsteemist õhu välja saanud.edu sulle;)
Myrka00
Posts: 48
Joined: Sun Dec 10, 2006 8:25 pm
Contact:

RE: Siduri õhutamine..?

Post by Myrka00 »

Lisaks siia juurde, et olnud kahe sapakaga probleem kus ei saa sidurile piisavat survet üles et õhutada, selle vastu aitas siduri anuma korgile ventiili paigaldamine ja käsi pumbaga rõhu tekitamine. Auto all ikka õhutamine traditsiooniliselt sidur üles pumbata, üks hoiab pedaali all nii kaua kuni teine õhu välja laseb. Ja seda korrata olenevalt kui palju õhku süsteemis on.
ZAZ 968M ja Luaz 969m
blondiinid
Posts: 211
Joined: Sun May 10, 2009 9:46 pm
Contact:

RE: Siduri õhutamine..?

Post by blondiinid »

Aitäh poisid, proovin :3
ehk saan hakkama :P
[img]http://i44.tinypic.com/2141pq9.jpg[/img]
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests