Bensiiniahju töötamise kohta?

Probleemid elektri, veermiku või mootoriga?
Post Reply
puukas
Posts: 149
Joined: Thu Feb 22, 2007 5:52 pm
Contact:

Bensiiniahju töötamise kohta?

Post by puukas »

Küsimus siis soojendusahju kohta, et kuidas sa täpselt tööle peaks käima? Minul ei hakka ühegi lüliti abil bensiinipump ega midagi töötama. Tean, et sellega võib auto maha põletada aga vaja jõuluõhtuks tagavara soojendust.

PS! Pole ühtegi töötava ahjuga sapakat veel olnud :)
Last edited by puukas on Thu Dec 17, 2009 1:48 pm, edited 1 time in total.
Sapi-Vana
Posts: 745
Joined: Sun Nov 02, 2008 8:30 pm
Contact:

RE: Bensuahi töötamise kohta?

Post by Sapi-Vana »

No LUAZil peaks olema ju täitsa pikk ja pandav sumpa. Sa võta poest mõned meetrid vasktoru ja keera see sumpa ümber ühtlaseks särgiks. Siis tood mingi suurema radika salongi, ühendad tsirkulatsioonipumba järele (kõlbab ka ahju oma elektriline pump), valad kõige selle maksimaalselt karmimat tosooli täis (mida kontsentreeritum tosool, seda kauem pumba klapid vastu peavad), paisupaak ka vahele ja tuli torru. Kui sumps soojaks läheb, on vesi ka soe ja järelikult radika kaudu ka salong.

Muuseas - ma ise ei ole ka mitte ühtegi korralikult töötava ahjuga sapikat näinud. Jossu kunagi ütles, et temal on vastav kogemus millalgi olnud, aga tollel autol vist jällegi muud asjad ei toiminud.
von Zapp ehk Sapi-Vana.
Z@Z
Posts: 202
Joined: Wed Apr 29, 2009 10:28 pm
Location: Võru, Tartu
Contact:

RE: Bensuahi töötamise kohta?

Post by Z@Z »

Kui kõik toimib nii nagu peab siis saab selle viguri tööle kui tõõmata lülituskang esimesse astmesse - toimub ainult hõõgküünla kütmine ja vent hakkab kah koheselt tööle ning lasta töötada niikaua kui on kindel et hõõgküünal on saavutanud tööks vajaliku temperatuuri alles siis võib kangi tõmmata teise asendisse mille kaasneb bensupumba käivitumine ja kui kogu protsess toimima hakkab võib salongis sooja saada. Jutt kehtib ainult juhul kui ahjusüsteem on heas töökorras, teistel juhtudel ei pruugi taoline üritus nii hästi lõppeda. Samuti on sapika ahi suur aku- ja bensuröövel, ntx kui sõita pikka maad nii ~ 100 km soendus taga ei pruugi aku enam käivitamiskõlblikuks osutuda ning bensukulu võib pideva ahju kasutuse korral kuni kahekordistuda - omadest kogemustest räägin.;)
ZAZ 968M 91a., ZAZ 968MG 86a., LUAZ 969M 87a.
JOALANA BX
Posts: 92
Joined: Thu May 21, 2009 10:57 pm
Contact:

RE: Bensuahi töötamise kohta?

Post by JOALANA BX »

mina arvan ka et veeküttele ümber tegemine on kõige õigem.see bentsuahi üks vigur on,millega võid oma lyazi maha põletada.minu lyazil töötas väga ilusti see ahi ,aga ühel ilusal talve hommikul oleks eluaseme maha põletanud.õnneks ainult põles juhtmestik ja kapot.garaasi laeni tuleleek ei ulatanud.peale sellist jama lendas see nõuka-ime suure kaarega kolahunnikusse:) on ka diiselahjud olemas mis veokabiine kütavad.nende hinnad natu kõrged.
puukas
Posts: 149
Joined: Thu Feb 22, 2007 5:52 pm
Contact:

RE: Bensuahi töötamise kohta?

Post by puukas »

Homme hakkan ikkagi uurima, miks mul see ei tööta. Ostsin mingi keraamilise 12V soojapuhuri, kuid katseda pole jõudnud, seega võiks see ahi ka igaksjuhuks töödata kuna 24ndal plaanis jõuluvana mängida sellega. Päris külmkapis ka sõita ei tahaks.
metsamees
Aktiivne Klubiline
Posts: 603
Joined: Sat Dec 02, 2006 6:28 pm
Maakond: Tartumaa
Location: Tartu
Contact:

RE: Bensuahi töötamise kohta?

Post by metsamees »

Korras ja reguleeritud termostaadiga ahi ei tõmba akut tühjaks. St töö ajal kustub armatuuris roheline tuli ära umbes paari minuti pärast.
Sapika ahi annab umbes 2 kW jagu sooja.
Elektriline soojapuhur tõmbab igal juhul originaal genekaga sapika aku tühjaks ja salongi soojaks kütta ei jõua heal juhul hoiab pool esiklaasi jäävabana.

Ei ole põdraveolisel saanil kütet ja pole ka uue aja jõuluvanale vaja.
Ajalehed saapasisse(hoiavad hullult hästi sooja), kõvasti tekke peale jõuluvanale ja minek.

Vildid ja villased kindad kuuluvad ka komplekti kui õnnestub leida.
Pliidipeal tuliseks köetud kivid on ka head.
puukas
Posts: 149
Joined: Thu Feb 22, 2007 5:52 pm
Contact:

RE: Bensiiniahju töötamise kohta?

Post by puukas »

Soojapuhur mis soetasin on 150W, endalgi ei üle üldse uskus sellesse. Tõmbab aku kiirelt tühjaks?
puukas
Posts: 149
Joined: Thu Feb 22, 2007 5:52 pm
Contact:

RE: Bensiiniahju töötamise kohta?

Post by puukas »

Kui ma paneksin lisa aku, pm uue 65Ah, voolumuunduri ja toa soojapuhuri, kaua see aku vastu võib pidada, oskab keegi ette kujutada?
Sapi-Vana
Posts: 745
Joined: Sun Nov 02, 2008 8:30 pm
Contact:

RE: Bensiiniahju töötamise kohta?

Post by Sapi-Vana »

Umbes 15 minutit. Maksimaalselt. Voolumuundur võtab ropult voolu. Mul siin endised õpilased tegid niimoodi oma offroad sõidukiga. Oli kaks korralikku traktoriakut töötamas ja kolm genekat peal, aga ikkagi pidid nad distantsi lõpuni sõitmise nimel puhuri välja lülitama. Mõistagi ei olnud seal järel mitte ainult gero, vaid ka kompressorid, imurid (ilma milleta ükski offroad sõiduk veest läbi ei saa, lisaagregaatridega hoitakse jagaja kuiv ja muud süsteemid ka veevabad), vintsid, lisalaternad. Nägin oma silmaga, et nagu muundur järele pandi, läksid tuled kohe tuhmimaks.
von Zapp ehk Sapi-Vana.
nymmik
Posts: 71
Joined: Wed May 23, 2007 10:09 am
Contact:

RE: Bensiiniahju töötamise kohta?

Post by nymmik »

Kui tahad kindlat töötavat ahju, siis otsi kasutatud kuiv Webasto, tööpõhimõte sama mis Sapika Kero ahjul aga Webasto töötab.
Sapika ahi töötab ka kui:
bensiinipump töötab ja regullitud
ahju nõelklapp töötab ja karbuss reguleeritud
ahi hoitakse puhas.
Kui töötab kütab toa nii soojaks et viska jope maha.
ZAZ 965AE
ZAZ 1102 Tavria
Siin kõik mu kola ->[url]http://www.nymmik.pri.ee[/url]
Sapi-Vana
Posts: 745
Joined: Sun Nov 02, 2008 8:30 pm
Contact:

RE: Bensiiniahju töötamise kohta?

Post by Sapi-Vana »

Võid sa Nymmik nimetada, mis masinatel see Webasto ahi peal on olnud.

Mul siin tekkis selline kreisi idee, et kui bensiiniahi on lubatud, siis võiks ju esikapoti alla hoopis väikse bullerjani monteerida :)
von Zapp ehk Sapi-Vana.
Jossu
Posts: 1843
Joined: Thu Nov 30, 2006 5:51 pm
Contact:

RE: Bensiiniahju töötamise kohta?

Post by Jossu »

Omast kogemusest võin öelda sapika ca 1-1.5 liitrilist kütusekulu küttesüsteemil, lisaks -10nega võis sõita t-särgi väel autos. Mittemdiagi ümber tehtud polnud. Masin oli samuti aastaid seisnud, uus omanik võttis süsteemi juppeks, puhastas ja pani uue hõõgküünla ning pumba(vanad olid rikkis lihtsalt) ja kõik priima:)
"Kujutage nüüd endale ette, et sõidame ülivana ZAZ-iga , naudime ilusat ilma ning miniseelikuid".
nymmik
Posts: 71
Joined: Wed May 23, 2007 10:09 am
Contact:

RE: Bensiiniahju töötamise kohta?

Post by nymmik »

Jossu kirjutas:
Omast kogemusest võin öelda sapika ca 1-1.5 liitrilist kütusekulu küttesüsteemil, lisaks -10nega võis sõita t-särgi väel autos. Mittemdiagi ümber tehtud polnud. Masin oli samuti aastaid seisnud, uus omanik võttis süsteemi juppeks, puhastas ja pani uue hõõgküünla ning pumba(vanad olid rikkis lihtsalt) ja kõik priima:)
Nii on, Põlemaminemise oht ongi kui ahi must ja bensiini tilgub välja.

Sapivana, Webasto on lisa varustus, seega ei ole kindlat autot millele seda peale pandi.

Väljanäevad sellised
Image
Otsida tasuks lammutustest, saab hea hinnaga ehk.
ZAZ 965AE
ZAZ 1102 Tavria
Siin kõik mu kola ->[url]http://www.nymmik.pri.ee[/url]
puukas
Posts: 149
Joined: Thu Feb 22, 2007 5:52 pm
Contact:

RE: Bensiiniahju töötamise kohta?

Post by puukas »

Praegu pole võimalik seda osta mul, lähipäevil üritan parem originaal ahju süveneda, äkki saan selle tööle, kuid kahtlen.
nymmik
Posts: 71
Joined: Wed May 23, 2007 10:09 am
Contact:

RE: Bensiiniahju töötamise kohta?

Post by nymmik »

puukas kirjutas:
Praegu pole võimalik seda osta mul, lähipäevil üritan parem originaal ahju süveneda, äkki saan selle tööle, kuid kahtlen.
Mul on tutikas ahi olemas seebikale koos karbussiga, hõõgküünlaid ka.
Helista kui huvi on.
ZAZ 965AE
ZAZ 1102 Tavria
Siin kõik mu kola ->[url]http://www.nymmik.pri.ee[/url]
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests