K: Kõrvalistuja ukse kolmnurkse akna kohta..

Tahad teada midagi kere kohta?
Post Reply
Reimob
Posts: 4
Joined: Tue Jan 03, 2012 3:14 pm
Contact:

K: Kõrvalistuja ukse kolmnurkse akna kohta..

Post by Reimob »

Tere!!
Juhtus siis selline õnnetu lugu, et mingid pätid tungisid mul autosse purustades selle väikse kolmnurga mis ukse küljes. Ei teinud isegi mingit avaldust ega midagi, et nagunii kätte ei saada...aga võta näpust täna helistati ise mulle politseist ja öeldi, et kaabakas käes tulge tehke avaldus. Küsimus siis ongi tegelt selles, et kuidas ja kui palju ma võiksin selle kahju tasu kirja panna, on keegi kursis kus kõige kallim see väike kolmnurgake on ja mis firma vahetada võiks mis hinnaga vms:) Aga noh peab jääma ikka õigete hindadega, et pärast ennast väljapressimises ei süüdistataks, äkki keegi oskab kuidagi aidata??

Parimate sooovidega,
Reimo.
Nongrata
Posts: 222
Joined: Thu Oct 21, 2010 2:50 pm
Contact:

Re: K: Kõrvalistuja ukse kolmnurkse akna kohta..

Post by Nongrata »

Küsi Volga poest, Tartus pidi ka pood olema, mis kaupleb zazi juppidega. Kui neil klaasi letis pole, siis ehk teavad orienteeruvat hinda öelda. Külge pead ilmselt ise panema, ei tohiks eriti raske töö olla. Iseküsimus on, et kas sellel kaabakal on raha, et sulle maksta.
Mismoodi politsei sinuni jõudis, kui sa polnud avaldust teinud? Kas kaabakas ise ütles, et lõhkus auto numbriga see ja see klaasi?
Reimob
Posts: 4
Joined: Tue Jan 03, 2012 3:14 pm
Contact:

Re: K: Kõrvalistuja ukse kolmnurkse akna kohta..

Post by Reimob »

Nojah, eks nii tulebki vist teha. Aga isegi imestasin täna kui kõne tuli, et kas teile kuulub auto rahvakeeli nimega sapakas, mis seisab seal ja seal...küsis et kas uksed lahti seisis teil või, ütlesin et ei kinni olid aga autos on sees käidud nüüd hiljuti et avastasin alles eile..siis ütles et tulge homme kohale ja tehke avaldus et isik on kinni peetud. Eks need asjad toimuvad siis kuidagi sedasi, et juu kuskil mujal jäi vahele või nähti, keegi rääkis sisse või midagi et käis ka tolles autos mis seal seisab...siis ju patrull käis nr märki vaatamas või võeti mõnest teisest andmebaasist välja minu andmed ja nii kõne tehtigi...:P
metsamees
Aktiivne Klubiline
Posts: 603
Joined: Sat Dec 02, 2006 6:28 pm
Maakond: Tartumaa
Location: Tartu
Contact:

Re: K: Kõrvalistuja ukse kolmnurkse akna kohta..

Post by metsamees »

Mine www.glassdrive.ee ja küsi sealt hinnapakkumine tööle + klaasi hankimine. Võta paber kaasa ja esita politseisse. Lisaks veel salongi puhastamisele hinnapakkumine. Neid kuradi klaasikilde on neetult paha kätte saada (ja ei peagi ise)

Sapikamees ei pea ise toa aknaklaasist käsitsi parajaid tükke välja lõikuma ja miinus kraadidega maja ees klaase vahetama, enam ei ole 1985 aasta.

Mul suvel oli vana audiga juhus- Tartus keset linna, nädalavahetusel tagurdas lapsi vedanud Tallinna munitsipaalpolitsei buss audil udutule tükkideks. Suht õnnelikult niiet midagi muud ei puutund, stange ka ühtegi kriimu ei saanud. Esialgu oli seltskond suht ülbe et kiirekiire, nendel vaja kähku korvpallimängule jõuda, paar euri ja lähme laiali. Aga kui korralikult paberid vormistatud sai maksis Inges lõpuks 300 euri otse pangaarvele.
Sellest et udutule klaas lõpuks 11 euri maksma läks vaikib ajalugu.
Reimob
Posts: 4
Joined: Tue Jan 03, 2012 3:14 pm
Contact:

Re: K: Kõrvalistuja ukse kolmnurkse akna kohta..

Post by Reimob »

Aga kuidas on sellega et mul kindlustus enam tol hetkel ei kehtinud ???
metsamees
Aktiivne Klubiline
Posts: 603
Joined: Sat Dec 02, 2006 6:28 pm
Maakond: Tartumaa
Location: Tartu
Contact:

Re: K: Kõrvalistuja ukse kolmnurkse akna kohta..

Post by metsamees »

Tegelikult see kindlustuse näide oli toodud ainult selleks et vahest tasub asju ametlikult ajada. Sinul pole tegelikult kindlustusega mingeid asju ajada. Liikluskindlustus töötab nii et kui on liikluses pauk, siis süüdlase kindlustus maksab teise poole auto remondi kinni. Sedagi juhul, kui kõik on kained, sündmuskohalt ei põgene ja paberid vormistatud ja kindlustusse õigel ajal viidud saavad.

Võibolla sobib siia teemasse hoopis üks teine näide:
Mõni aasta tagasi juhtus Tallinnas selline lugu et ühel purjus väiksel tiblal sõitis katus ära ja kannatada sai terve rida autosid. Mõnel peksti klaasid sisse, ühest varastati pudel veini, teiste autode kohta üksikasju ma ei tea, aga seal rivis seisis ka minu ema ford fiesta. Sellega läks siis nii et esiklaas peksti sisse, küljeklaas peksti sisse, kojamehe ja suunatule kangid murti küljest ära, salongi valati istmete peale laiali pagassis olnud 4 liitrit mootoriõli ja lisaks vedeles salongis ka kõrval autost varastatud veinipudel.
Politsei võttis "kangelase" kohapeal kinni, minu ema kirjutas avalduse JA POOL AASTAT HILJEM TULI POLITSEIST TEADE ET ASI LÕPETATUD KUNA EI LEIDUNUD PIISAVALT SÜÜTÕENDEID
Nongrata
Posts: 222
Joined: Thu Oct 21, 2010 2:50 pm
Contact:

Re: K: Kõrvalistuja ukse kolmnurkse akna kohta..

Post by Nongrata »

Reimob wrote:Aga kuidas on sellega et mul kindlustus enam tol hetkel ei kehtinud ???
Kindlustus ei puutu asjasse, isegi kui sul oleks kasko (mida vähemalt Eestis nii vanale autole ei tehta), siis läheks asi omavastutuse alla, mis kasko puhul on tavaliselt 200€. Kogu lugu taandub sellele, et kas kurjam on vabatahtlikult nõus kahju hüvitama, kui ei ole ja tüübil vara ja ametlikku sissetulekut ei ole, siis oled oma nutsust ilma. Kohtusse ja inkassosse pole mõtet selle tilulilu pärast minna.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests