meelis, Zaz 968M, 1988

Kommenteeri liikmete autosid ja räägi lähemalt oma autost.
Post Reply
meelis
Posts: 101
Joined: Mon Dec 04, 2006 10:52 pm
Contact:

meelis, Zaz 968M, 1988

Post by meelis »

Tere,

29. novembril sain oma zaz-i kätte. mudeliks siis 968M nagu juba pealkirjas mainitud. Masin on enne olnud minuteada kahe omaniku käes. Keegi teda eriti kunagi ruunanud ei ole, aga aeg on lihtsalt oma töö teinud. Siin-seal on roostetäppe (õnneks ainult pindmiseid) ning parempoolses tagumises tiivas on ka väike auk. Sisu on nagu uus. Läbisõit alla 50000. Kaasa sain veel hulga varuosi, millest osa on juba külge pandud ning uue mootori. Autol on isegi kehtiv ülevaatus kuni järgmise aasta juulikuuni. Paari päeva jooksul on plaanis Arkis masin oma nimele ümber vormistada ning uus tehniline pass teha. Probleemiks on pidurid (ainult üks esimene ratas pidurdab) ja ilmselt on ka mingi generaatori jama, sest sõites põleb aku tuli pidevalt (isegi siis kui panin oma igapäeva sõidu auto aku peale).

Pildid asuvad siin -> http://anu.dyn.ee/~meelis/zaz/

meelis
Last edited by meelis on Thu Dec 21, 2006 4:41 am, edited 1 time in total.
sapakahaige :D
Peugeot 406 2.0 turbo '98, Zaz 968M 1.2 '88
meelis
Posts: 101
Joined: Mon Dec 04, 2006 10:52 pm
Contact:

RE: Zaz 968M, meelis

Post by meelis »

nonii... täna võtsin ette esimese pikema sõidu oma zaziga - nimelt kakumäelt tallinna ARK-i ja tagasi. Vormistasin oma nimele ümber ja masin nüüd täitsa minu oma. Kindlustuse tegin küll ainult kaheks päevaks, sest talvel sõitma ei hakka sellega. muide maksis kindlustus ainult 158.- Ergo's. Imelikult vähe kuidagi nii lühikese aja kohta (riskikoefitsendiga 1.2). ilmselt siin on see 30kw mängus :) Enne sõitu käisin läbi veel pea kõik Tallinna vene autode varuosade poed, et releede regulaatorit (RR-310-V) saada, lõpuks sain viimasest poest, Tehnika tänavalt 65.- eest kasutatud asja. Panin külge, kuid aku tuli jäi ikka armatuuril põlema. Ühesõnaga aku ilmselt ei laadinud. Aga 30km sõitsin ära küll ja käivitasin ka päris mitu korda ning isegi ei saanud tühjaks (igaksjuhuks oli varuaku ka kaasas). Ilmselt oli see regulaator siis kasutatud ja ei töötand vms. või siis on viga kuskil mujal. aga anyway eriti mõnus on sõita ikka zaziga ja ma arvan, et see 2500.- mille eest ta ostsin ei ole raisku läinud :) vähemalt ei kräutand seda raha kuskil klubis niisama maha ja ehitamis-remontimisrõõmu ka kui palju :)

meelis
sapakahaige :D
Peugeot 406 2.0 turbo '98, Zaz 968M 1.2 '88
meelis
Posts: 101
Joined: Mon Dec 04, 2006 10:52 pm
Contact:

RE: Zaz 968M, meelis

Post by meelis »

hmz... projektikaks sai see masin ju ostetud ning kirjutan tegemistest-parandamistest ka siis natuke:
karpa lahti võetud ja puhastatud
vahetatud ees kõik piduriklotsid ja paremal pool mõlemad silindrid. taga hetkel pidurid ei tööta (pole kooli ja kõige muu tõttu aega olnud tegeleda nendega). õhutasin esimesed ära ja võtsid piisavalt hästi, et rahulikult ark-i ja tagasi sõita. bensufiltri ostsin ka täna.
rohkem ei tulegi praegu midagi meelde, mis teinud oleks vahepeal, kuid minu kohta on see, mis juba tehtud, väga suur saavutus, sest kunagi varem pole ise eriti autole kätt külge pannud, ikka töökodades käinud vms. aga vaikselt õpin koguaeg. abiks on olnud paar sõpra ja üks vene sõiduautode raamat.
edaspidi on plaanis:
kevadeks tahaks pidurisüsteemi ilusti toimima saada, ja üldse veermiku, mootori ja elektrisüsteemid originaalkujul hästi tööle saada. plaan on ka suveks auto üle värvida mingit teist värvi. värvija ja korralikud vahendid on olemas ning eeltööga prooviks ise hakkama saada. interjööris mingeid suuri muudatusi ei hakka tegema. kui siis mingi lihtsam helisüsteem. üldiselt tahaks masina originaalina hoida/taastada.
takistused & probleemid:
jama selles, et pole korralikku kohta kus hoida talvel. jube nukker on kui selline auto maja ees külma/vihma/lume käes seisab talv läbi. garaaž on pmst olemas, aga sinna ei mahu. võibolla viin üldse talveks maale garaaži seisma. asub see koht siis Raplamaal Keava kandis.

eks vaatab kuidas kujuneb see asi - teen nii nagu rahakott ja aeg lubavad :)

meelis
sapakahaige :D
Peugeot 406 2.0 turbo '98, Zaz 968M 1.2 '88
Jossu
Posts: 1843
Joined: Thu Nov 30, 2006 5:51 pm
Contact:

RE: Zaz 968M, meelis

Post by Jossu »

värvitöö võtab suht palju aega, tean enda kogemustest hetkel, kui nii õhtuti käin tegemas ja nv
"Kujutage nüüd endale ette, et sõidame ülivana ZAZ-iga , naudime ilusat ilma ning miniseelikuid".
metsamees
Aktiivne Klubiline
Posts: 603
Joined: Sat Dec 02, 2006 6:28 pm
Maakond: Tartumaa
Location: Tartu
Contact:

RE: Zaz 968M, meelis

Post by metsamees »

Talveks linnast ära maale on suht. mõistlik mõte. Maru hea kui saaks veel enne lume ja tee soolatamise tulekut. Ma ei tea kuidas kakumäel olukord on aga igatahes kristiine kandis küll sapakat hoida ei õnnestu tervelt. Ma ka üksvahe üritasin ja tulemus on selline et iga talv umbes 2 korda peksti aknad sisse, mõni spetsialist käis ja jalutas aegajalt üle katuse, ukseluku südamik on korra pooleks löödud (+ sama kord veel teise ukse kolmnurkklaas), peegel on küljest ära varastatud, üpris mitumitu korda olen avastanud et uksed jälle lahti ja süüteluku küljest juhtmed lahti. Lõpuks peale alarmi ja keskluku panekut virutati üheks ööks auto salongi jäetud talvekummid ära valgustatud kohas paarikümne meetri kaugusel turvameestega bensiinijaamast. Veel üks "vaffa üllatus" mis ilmus päise päeva ajal kollase auto küljele olid rohelise aerosooliga "tuuningu elemendid"- õnneks sain jaole enne kui värv päris kuivand oli, päris mitu paagitäit bensiini on ööga "ära auranud". Lõpuks Tartusse kolides (kesklinn) lootsin et ehk on siin vähe mõistlikum rahvas, esimese ööga olid stanged küljes kõverad ja kapott-katus-pagasnik poriseid jalajälgi täis. Eelmisel talvel peale Uunikute Talverallit viisin küll auto maale aga oli kiire ja lolli peaga ei tulnud ausaltöeldes selle pealegi et soola oleks pidanud ka maha pesema- kevadel tulemus käes, üpris paras kogus täpikesi oli juurde tekkind.
meelis
Posts: 101
Joined: Mon Dec 04, 2006 10:52 pm
Contact:

RE: Zaz 968M, meelis

Post by meelis »

pmst elan piisavalt kõrvalises kohas, et huligaane ei ole mõtet karta. maal samas jälle see jama, et seal ka pole pidevalt inimesi kohal. sinnaviimisel on halb see, et talvekumme pole ja ega vist pole mõtet selle peale eriti kulutada ka. politseionud on aga ilmselt üsna usinad sapikat kinni pidama ülevaatuse-kindlustuse kahtluse tõttu. mõtlen veel ja vaatan mis saab.

meelis
sapakahaige :D
Peugeot 406 2.0 turbo '98, Zaz 968M 1.2 '88
Jossu
Posts: 1843
Joined: Thu Nov 30, 2006 5:51 pm
Contact:

RE: meelis, Zaz 968M, 1988

Post by Jossu »

aga räägi kuidas sa arki võisid sõita kui auto pole sinu nimel?
minuteada võib TÜVi aint sõitma, aga ümbervormistamiseks...?
"Kujutage nüüd endale ette, et sõidame ülivana ZAZ-iga , naudime ilusat ilma ning miniseelikuid".
meelis
Posts: 101
Joined: Mon Dec 04, 2006 10:52 pm
Contact:

RE: meelis, Zaz 968M, 1988

Post by meelis »

auto ei peagi ju minu nimel olema. volitus võib ka olla. minul tegelikult ei olnud, aga esiteks mul oli taskus ostu-müügi leping ja teiseks politsei reeglina ei küsigi seda. ja volituse võib kirjutada kasvõi mingi suvalise paberi peale, peaasi, et allkiri on all ja auto numbrid ja värgid olemas. pm tänapäeval sõidavad enamus inimesed ju mitte enda nimel autodega. st autod liisingufirmade omad ja inimene on siis vastavalt kas passis kasutaja või harva ka volitusega. et küi TÜV ja kindlustus ja volitus olemas siis kõik ok.

meelis
sapakahaige :D
Peugeot 406 2.0 turbo '98, Zaz 968M 1.2 '88
Zetec
Posts: 133
Joined: Tue Feb 06, 2007 6:45 pm
Contact:

RE: meelis, Zaz 968M, 1988

Post by Zetec »

2 päega kindlustus 158kr :D ja arvad et odav ?:D

Sierral 74kw on aasta kindlustus 400eeku, kõige odavamas firmas, ergos oleks üle tonni aga mõtetu teha kuskil kallis firmas kindlustust.
meelis
Posts: 101
Joined: Mon Dec 04, 2006 10:52 pm
Contact:

RE: meelis, Zaz 968M, 1988

Post by meelis »

on ju odav! see on esimene auto, mida ise kindlustan ja riskikoefitsent on mul 1.2. peugeotil tuleks see näiteks üle 3k aastas if-is. aga seda ma ise ei kindlusta, kindlustab isa 0.4 koefitsendiga ja maksab kuskile 1000.- tuuri aasta. kilovatte oli vist 108. mul 1 tuttav töötab seal seesamis ja räägib, et see pidi kõige odavam olema, aga mina pooldan ise kõige rohkem if-i ikkagi, sest sellega on omad kogemused juba ja kõik toimib hästi.

meelis
sapakahaige :D
Peugeot 406 2.0 turbo '98, Zaz 968M 1.2 '88
katk
Posts: 213
Joined: Sun Dec 03, 2006 7:19 pm
Contact:

RE: meelis, Zaz 968M, 1988

Post by katk »

Tegelt on zazi kindlustamine ikka väga odav, kuna minu nimel varem autot pole olnud ja koefitsient 1,2 siis aastane kindlustus tuleb ergos 1203.- (polegi nagu midagi ju). Muide olenevalt kindlustusperioodi pikkusest on erinevates firmades kindlustamine eri hinnaga, soovitan vaadata e-kindlustuse kodulehele, sealt on võimalik vastava perioodi soodsaim firma leida
meelis
Posts: 101
Joined: Mon Dec 04, 2006 10:52 pm
Contact:

RE: meelis, Zaz 968M, 1988

Post by meelis »

nonii täna sai jälle pmst terve päev sapika seltsis veedetud. salongi ja mootoriruumi tegin vähe puhtamaks ja mis peamine - sain mootori lõpuks ometi korralikult käima. kevadel plaanis veel uus väljalase alla kruvida, tagumised pidurid inimesemoodi tööle saada ja keretöid alustada.

meelis
sapakahaige :D
Peugeot 406 2.0 turbo '98, Zaz 968M 1.2 '88
vend15
Posts: 287
Joined: Sat Dec 30, 2006 4:40 pm
Contact:

RE: meelis, Zaz 968M, 1988

Post by vend15 »

mis siis viga oli et ennem korralikult ei töödanud?
kas sul sasseril on ülevaatus ja kindlustus olemas?
kui on siis võiks näiteks järgmine nädalavahetus tallinnas veits liigelda. Ma tuleks enda omaga ka kohale.
[b]normaalne on olla ebanormaalne...[/b]
meelis
Posts: 101
Joined: Mon Dec 04, 2006 10:52 pm
Contact:

RE: meelis, Zaz 968M, 1988

Post by meelis »

ennem suri välja koguaeg - nii kui käivitasin, kohe hakkas pmst surema. ülevaatus olemas (juuli lõpuni vist oli) aga kindlustust pole praegu. eks näis, ma ei tea kas linna julgen veel minna temaga. homme õhtul lähen tuulan natuke poodides ja katsun uued küünlajuhtmed saada (hetkel on seis suht nutune nendega). mingipäev vaja natuke süüdet ka vist vaadata.
sapakahaige :D
Peugeot 406 2.0 turbo '98, Zaz 968M 1.2 '88
Zetec
Posts: 133
Joined: Tue Feb 06, 2007 6:45 pm
Contact:

RE: meelis, Zaz 968M, 1988

Post by Zetec »

Ostumüügi leping ja volitus... Põhimõtteliselt võib vanaomanik helistada politseisse ja öelda et varasti tema auto. Ütleb veel et passi unustas kah kogematta autosse sisse et maitea oli päikesesirmi taga. Politsei võtab sinu kinni, sina näitad enda pastakaga kirjutatud pabereid ja näiteks vanaomanik võib öelda et tema eikirjutanud nendele alla ja oledki autost ilma. Lihtne.

Lihtsam ja mõistlikum teha auto enda nimele.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot], Google [Bot] and 9 guests