Istme õmblemine?

Info zazi sisu kohta.
Post Reply
NightZaz
Posts: 95
Joined: Tue Aug 21, 2007 8:14 pm
Contact:

Istme õmblemine?

Post by NightZaz »

Mul on kaasõitja ja juhiistme küljed õmblusest lahti ! Kuidas ma need kinni õmblen?
SAPIKAS = ZAZ986m
tambets
Posts: 90
Joined: Tue Dec 19, 2006 9:24 pm
Contact:

...

Post by tambets »

...
Last edited by tambets on Sun Apr 05, 2015 1:43 pm, edited 1 time in total.
Parimat, Geoloogide parun, Tambets
metsamees
Aktiivne Klubiline
Posts: 603
Joined: Sat Dec 02, 2006 6:28 pm
Maakond: Tartumaa
Location: Tartu
Contact:

RE: Istme õmblemine?

Post by metsamees »

Ei ole ültse probleemi. Nahk maha istmelt(seljatoe alumisest otsast nagade otsast ära. Edasi keera see nahk pahupidi ja otsi mingit tumedamat tugevamat sorti niiti. Õmmelda oleks vist kõige parem samadest aukudest läbi, vaata ainult et seda riba ära ei unusta mis esimese ja tagumise poole vahele käib. Niit korralikult pingule tõmmata ja jääb nagu uus. Tegelikult ma pakun et kui naha maha võtad ja sellega mõne naisterahva juurde lähed, ise kutsika nägu teed peaks ka korralik saama.
tambets
Posts: 90
Joined: Tue Dec 19, 2006 9:24 pm
Contact:

...

Post by tambets »

...
Last edited by tambets on Sun Apr 05, 2015 1:42 pm, edited 1 time in total.
Parimat, Geoloogide parun, Tambets
veka
Posts: 249
Joined: Tue May 29, 2007 2:27 pm
Contact:

RE: Istme õmblemine?

Post by veka »

et veel tugevalt jääks õmble tamiiliga, jääb vära tugaev.
Minu jaoks on sapikas vaimselt kõigist autodest üle.
Sapi-Vana
Posts: 745
Joined: Sun Nov 02, 2008 8:30 pm
Contact:

RE: Istme õmblemine?

Post by Sapi-Vana »

Istmenahk on ju dermatiin. Seda saab väga edukalt liimida. Näiteks ostad poest seda tuubis kingsepaliimi (ongi selline nimetus), pakun välja et kindlasti on seda Viljandi bussijaama poes "1000 kasulikku vidinat" ja muudes taolistes poodides. Tõrvas oli näiteks poes "Meister". Ja muud kunsti ei olegi kui et kate maha ja pahupidi, dermatiini alumine pool liimiseks, paik niidipoolt pidi peale liimida ja ööpäev hiljem tõmba aga julgelt istmele peale jälle.

Kui õmblema hakkad, siis vana dermatiin rebeneb kindlasti. Isegi uus rebeneb. Kellel veel on kusagilt saada sellist liimi nagu BF-88 (karta on, et selle järele tuleb Venemaale minna), siis sellega võid katte ka istme külge liimida. See BF-88 oligi mõeldud istmete liimimiseks ja sellega sai näiteks metallile porolooni või vahtkummi liimida ja sellele loomulikult ka nahka. Kuivas poole tunniga ja jättis elastse liidese. Kui ma väga ei eksi, siis selle liimiga liimiti kõik veneaegsete autode polstrid, kaasa arvatud laepolstrid. Selles mõttes, et polster liimiti selle liimiga papile.
Last edited by Sapi-Vana on Fri Nov 21, 2008 9:32 pm, edited 1 time in total.
von Zapp ehk Sapi-Vana.
Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest